Керівники
Наш ансамбль працює під керівництвом професійних педагогів, що у 1996 році втілили у життя свою мрію, заснувавши «Слов’яночку». З того часу багато чого змінилося в ансамблі, але незмінними залишилися керівники та їх ставлення до своєї справи. Ансамбль став для всіх другою родиною. Педагогічний склад поповнився новими фахівцями-однодумцями, в ансамблі виросли молоді педагоги. Сьогодні дружня команда працює разом і дарує дітям свої знання та вміння. Особистим прикладом навчає дітей дружнім взаємовідносинам, любові та відданості своїй улюбленій справі.
Професія артиста балету водночас складна і цікава. Вона потребує повної самовіддачі. Наше завдання: професійно навчати дітей хореографічному мистецтву, розвинути почуття особистої гідності. Ми навчаємо досягати поставленої мети, бачити добро і красу навколо себе, любити свою країну, поважати батьків своїх. Ми гармонійно розвиваємо дівчат і впевнені в тому, що кожна випускниця знайде своє місце у житті і обере професію за бажанням.
А. Шелудько
Заслужений артист України (1995), кавалер ордена «За заслуги» III ступеня (2007), нагороджений Президентською відзнакою - ювілейною медаллю «Двадцять років незалежності України» (2011), «Відмінник столичної освіти» (2019). Багато років був солістом Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України імені Павла Вірського.
25 років працюючи у складі ансамблю ім. П. Вірського, Андрій Григорович дарував українське танцювальне мистецтво, побувавши з гастролями у більш ніж 20 країнах світу. Навчання у знаних хореографів країни, велика танцювальна практика в найкращому професійному колективі України дали глибокі знання в танцювальному мистецтві. А постійна невпинна робота по самовдосконаленню, зацікавленість навчальною літературою зробили свою справу у професійному ставленні до танцювального мистецтва.
Весь свій досвід, вміння, навички, любов до мистецтва вже понад 20 років передає дітям ансамблю «Слов’яночка». Поставив в ансамблі понад 35 ексклюзивних хореографічних номерів, що зробили репертуар ансамблю різноманітним та неповторним. Як балетмейстер-хореограф навчає дітей різного віку серйозному ставленню до занять, працелюбності, артистизму, щоб вони, скориставшись вміннями та навичками, дарували глядачеві найкращу мить: єднання акторської майстерності і віртуозного виконання танцювального твору.
Підбір музичного матеріалу – один з найскладніших процесів у підготовці до народження нової постановки. Саме цей процес, іноді, не дає можливості зробити танець ексклюзивним, не схожим на всі інші, що були поставлені на цю ж саму музику. Для такої кропіткої справи треба мати велику витримку і професійне відчуття майбутнього твору, щоб зробити репертуар різноплановим і водночас цікавим для виконавців і глядачів. В цьому і полягає складне завдання, яке з гідністю виконує художній керівник.
Розробка дизайну костюму – ще одна дуже цікава і не менш відповідальна складова нової постановки. В дитячому колективі бракує дизайнерів та художників по костюмах. І якщо при створенні сценічного костюму, у деяких випадках, можна фантазувати, то народний костюм має бути витриманим за різними показниками. Художній керівник має першим відтворити свої бачення по костюму, щоб створити ще один новий танцювальний образ. Знову ж таки, допомагає професійна література, велика практика та спостереження під час гастрольної діяльності. «Немає меж досконалості», – завжди говорить Андрій Григорович, працюючи над новими творчими задумами та ідеями.
«Відмінник столичної освіти» (2012), «Відмінник освіти України» (2020). За фахом режисер театралізованих свят і обрядів, педагог-організатор дозвіллєвої діяльності. Любов до танцю залишилася ще з дитинства і юності, коли виступала у складі ансамблю пісні і танцю «Дарничанка».
Засновник ансамблю «Слов’яночка» (1996) і студії творчого розвитку дівчат при ансамблі (2003). Засновник багатьох традицій ансамблю. Режисер різноманітних ансамблевих і студійних заходів, а також концертів ансамблю, організатор міжнародних зустрічей дитячих творчих колективів. Засновник та організатор благодійних виставок та благодійних акцій в ансамблі з метою допомоги дітям з інвалідністю. Організатор студії креативного дозвілля «Майстер-клас» для дітей середнього і старшого шкільного віку основного складу ансамблю.
Разом з художнім керівником розробляє дизайн та оздоблення всіх концертних костюмів ансамблю. Багато уваги приділяє естетичному вихованню та змістовному дозвіллю дітей ансамблю і студії: туристичні поїздки, фестивальні тури, екскурсії… Залучає до своєї роботи батьків з метою спільного виховання дітей ансамблю. Постійно працює над поєднанням навчального процесу і змістовного дозвілля дітей ансамблю. Завдяки цьому, творче життя колективу завжди вирує і тільки брак часу не дає можливості ще більше розвивати цікаві ідеї. На думку Наталії Владиславівни: «Збереження традицій колективу, одне з головних завдань керівників. Розвиваючи дитину у сучасному світі, як творчу особистість – допомогти їй не втратити індивідуальність, або знайти її».
Бажання працювати з дітьми зростає з кожним заняттям, коли бачиш веселі дитячі очі, добрі посмішки, правильно виконані хореографічні вправи, радісні обличчя. Нехай музика і танець живуть поруч з нами і прикрашають наше життя.
І. Корчева
Досвідчений педагог зі стажем роботи більше 35 років. За фахом вчитель початкової школи. 25 років навчала дітей молодших класів першим крокам у шкільній освіті.
Хореографічну освіту здобувала протягом 15 років дитинства та юності у Київському палаці дітей та юнацтва, навчаючись класичному танцю та в ансамблі пісні і танцю «Дарничанка», де набувала знання у народно-сценічній хореографії. Засновник ансамблю «Слов’яночка» (1996) та студії творчого розвитку дівчат (2003). На початку діяльності ансамблю багато уваги приділяла його становленню і розвитку. Роботу педагога-хореографа вважає творчим здобутком, здійсненною мрією життя.
Любов до мистецтва і творчості надає людині «крила»… У вік комп’ютерних технологій все складнішим стає реальне спілкування між дітьми та дорослими. Єднаючись спільною творчістю ми більше пізнаємо один одного. Нехай невичерпними будуть бажання людини: творити добро і кожен день буде починатися з нових творчих ідей та задумів.
Л. Кузик
Досвідчений педагог зі стажем роботи більше 40 років. За фахом вчитель початкових класів та трудового навчання. Багато років працювала вчителем у школі та заступником директора школи-дитячого садка. Нарешті перемогла любов до улюбленої справи та перспектива творчої самореалізації.
Весь свій талант, вміння та знання реалізує на заняттях ансамблю, під час яких, діти, залежно від віку, отримують початкові або розширені знання у світі рукоділля. Багато концертних костюмів ансамблю зробила власноруч. В кожний костюм вкладає частинку свого серця і докладає багато зусиль для їх збереження.
Завжди є активним учасником мистецьких та благодійних заходів ансамблю. Завзятий колекціонер, вишитих власноруч, картин на тему: «Танець–любов моя», що свідчить про невичерпний творчий потенціал та натхнення. Завжди допомагає втілити у життя ідеї та задуми керівників по розвитку ансамблю, студії. Допомагає в роботі з батьками у різних напрямках батьківської діяльності, а також під час оздоблювання костюмів і підготовки їх до концертів.
Молодий фахівець з вищою освітою. Випускниця ансамблю «Слов’яночка». Тринадцять років (1997-2010) занять в ансамблі сформували відповідальне ставлення до роботи. У складі концертної групи ансамблю неодноразово ставала призером багатьох всеукраїнських та міжнародних хореографічних конкурсів. Має також особисті нагороди за виконання сольних партій.
Танцювальна практика (концерти, фестивалі, конкурси) та досконале знання репертуару ансамблю дали можливість впевнено навчати дітей з перших кроків педагогічної роботи. За фахом педагог-хореограф. З 2011 року працює в ансамблі та студії з дітьми молодшого віку. В концертному складі ансамблю допомагає керівникам у розучуванні з дітьми концертних номерів, участі ансамблю в концертах, фестивалях, конкурсах. Власним прикладом взаємовідносин з керівниками, випускницями та вихованцями ансамблю створює в колективі атмосферу дружніх стосунків.
Діюча артистка балету українського академічного фольклорно-етнографічного ансамблю «Калина». У 2016 році закінчила хореографічну студію при Національному заслуженому академічному ансамблі танцю України імені Павла Вірського. Здобула диплом бакалавра національної Академії керівних кадрів за спеціальністю педагог-хореограф ансамблю народного танцю.
З 2015 року працює в ансамблі «Слов’яночка» педагогом-хореографом. Молодий педагог надає гарний приклад працелюбності, цілеспрямованості та наполегливого ставлення до навчання, як маленьким так і дорослим вихованкам ансамблю.
Безумовне позитивне ставлення до дитини, опора на позитивне у кожній особистості.
Н. Бут
Загальний стаж роботи 35 років. Вища освіта. Постійно підвищує професійну кваліфікацію. Працює в ансамблі з 2013 року. Допомагає керівникам в організації та проведенні заходів змістовного дозвілля в ансамблі та студії. Приділяє багато уваги створенню дружної атмосфери у творчому колективі, допомагає дітям долати організаційні труднощі, застосовуючи індивідуальний підхід у спілкуванні з дітьми.